Zostaw to nam

Dotacje na zakup nieruchomości

Wykorzystaj szansę

Dotacje na zakup nieruchomości

Jeśli planujesz zakupić nieruchomość lub inne środki trwałe dla swojej firmy, aby wciąż ją rozwijać, na pewno zainteresują Cię dotacje przeznaczone na ten cel. Jakie wymagania należy spełnić oraz ile może wynieść dofinansowanie? Nasza firma odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania oraz wypełni wniosek o dotację.

Pomagamy zdobyć dotacje na zakup nieruchomości oraz dotacje na zakup środków trwałych dla firm

Dotacje na zakup nieruchomości

Dotacje na zakup nieruchomości 2023 - na co pomożemy Ci uzyskać dotację

Dotacja na zakup nieruchomości 2023 jest możliwa do pozyskania z programu FENG, a dokładniej – ścieżki SMART, w której zostały uwzględnione poszczególne moduły, a realizując niektóre z nich, dotację można przeznaczyć m.in. na zakup nieruchomości. Moduły, które oferują dotacje na zakup nieruchomości, to: moduł wdrożenia innowacji, moduł infrastruktura B+R oraz moduł zazielenienie przedsiębiorstw.

 

Dotacje na zakup nieruchomości 2023 można wykorzystać na sfinansowanie nieruchomości zabudowanych i niezabudowanych. Mogą to być m.in.: hale i budynki produkcyjne oraz magazynowe, budynki usługowe, biurowe, chłodnie magazynowe, obiekty przeładunkowe i wiele innych. Należy pamiętać, że zakup nieruchomości, w tym przypadku, nie może być głównym celem projektu, ale stanowić jego element, bowiem nieruchomość traktowana jest jako miejsce, w którym będzie realizowany projekt (np. stworzenie innowacyjnej fabryki).

Powiedz nam czym się zajmujesz

A my pomożemy Ci otrzymać dotację

Zaufaj ekspertom

z Due Consulting

Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy, pomagamy firmom z różnych branż w znalezieniu odpowiednich programów finansowania oraz przygotowaniu profesjonalnych wniosków, aby maksymalnie wykorzystać dotacje UE na rozwój firmy.

Due Consulting pomoże Ci otrzymać dotacje na zakup środków trwałych 2024

W ofercie Due Consulting jest pomoc w otrzymaniu dotacji na zakup środków trwałych. Środkami trwałymi są nie tylko nieruchomości, ale również maszyny czy urządzenia. Chcąc wprowadzić innowacyjne rozwiązania w swojej firmie, warto złożyć wniosek o dotacje na zakup środków trwałych, które pomogą Ci rozwinąć firmę. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, skontaktuj się z naszą firmą, a my wszystkim się zajmiemy.

Pełne wsparcie na każdym etapie

01

Analiza pomysłu

Analiza pomysłu i ocena możliwości pozyskania dotacji

02

Koncepcja

Wybór optymalnej dotacji

Opracowanie koncepcji projektu i jej optymalizacja

03

Wniosek i umowa

Przygotowanie dokumentacji

Złożenie wniosku i ocena

Zawarcie umowy o dofinansowanie

Dotacje na rozwój przedsiębiorczości

Zaufaj ekspertom z Due Consulting

Wiele możliwości

Na co można uzyskać dotacje dla przedsiębiorców?

Unia Europejska oferuje szeroki wachlarz programów wsparcia finansowego dla firm, które mogą znacząco przyczynić się do rozwoju gospodarki i promowania innowacji.

Dotacje na rozwój działalności pozwalają na:

Dotacja na zakup nieruchomości oraz dotacja na zakup środków trwałych 2024 - ile możemy pozyskać dla Twojej firmy?

Poziom dofinansowania na zakup środków trwałych, w tym nieruchomości, ze ścieżki SMART, zarówno realizując moduł wdrożenie innowacji, moduł infrastruktura B+R oraz moduł zazielenienie przedsiębiorstw, wynosi 70% wydatków przeznaczonych na ten cel. Jest to więc duża część kwoty, dlatego warto złożyć wniosek.

Dotacja na zakup nieruchomości 2024 a ulga podatkowa - poznaj naszą ofertę

W firmie Due Consulting pomagamy nie tylko uzyskać dotacje na zakup nieruchomości 2024 w postaci bezzwrotnych środków finansowych. W swojej ofercie mamy również wsparcie w uzyskaniu zwolnienia z podatku dochodowego, w związku z realizacją nowej inwestycji, jaką jest zakup nieruchomości.

 

Ulgę podatkową można uzyskać dzięki Polskiej Strefie Inwestycji i mogą z niej skorzystać firmy z sektora przemysłu oraz nowoczesnych usług, niezależnie od ich wielkości. Limit zwolnienia z podatku dochodowego liczony jest jako procent od kosztów nowej inwestycji (poniesionych nakładów inwestycyjnych), lub 2-letnich kosztów zatrudnienia nowych pracowników. Procentowy poziom wsparcia finansowego dostępnego dla przedsiębiorców zależy od ich rozmiaru oraz konkretnej lokalizacji. W niektórych regionach Polski istnieje możliwość odzyskania aż do 70% poniesionych wydatków.

Dotacja na zakup środka trwałego a VAT

Dotacja przyznana na zakup środka trwałego jest ogólnym dofinansowaniem do ponoszonych kosztów związanych z prowadzoną działalnością. Dotacja na zakup środków trwałych, jak np. nieruchomości czy maszyny nie są zaliczane do obrotu. Takie dofinansowanie nie jest bezpośrednio związane z dostarczaniem produktów lub świadczeniem usług, nie stanowi dodatku do ich cen, co oznacza, że nie ma wpływu na przychody i, w efekcie, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

 

Mimo, że dotacja na zakup środka trwałego nie podlega opodatkowaniu, to podatnik może skorzystać z odliczenia VAT. Warunkiem jest jednak wykorzystywanie tych środków, z którym nabyciem podatek został naliczony, do wykonywania czynności opodatkowanych.

Due Consulting oferuje pomoc w wypełnianiu wniosków o dotacje na zakup nieruchomości

Jeśli zainteresowała Cię któraś z naszych ofert – dotacja na zakup nieruchomości 2024 lub ulga podatkowa w związku z realizacją nowej inwestycji – nie zwlekaj i skontaktuj się z nami. Nasz doświadczony zespół odpowie na wszystkie Twoje pytania, a kiedy zdecydujesz się na współpracę z nami, załatwimy wszelkie formalności za Ciebie.

Wypełnij formularz

Skontaktujemy się w ciągu 24h

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych, Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), a tym samym zgadzam się z warunkami Polityki Prywatności DUE Consulting *