Zostaw to nam

Dotacje na stacje ładowania

Wykorzystaj szansę

Dotacje na stacje ładowania

Postawienie na stacje ładowania samochodów elektrycznych z uwagi na coraz prężniej  rozwijający się rynek elektromobilności w Polsce, ma potencjał przynieść znaczące korzyści w przyszłości. Skorzystanie z dotacji na stacje ładowania pojazdów elektrycznych, pomoże w osiągnięciu celów związanych z transformacją energetyczną, poprawą jakości powietrza i przede wszystkim rozwojem elektromobilności. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej, jak pozyskać dotacje na stacje ładowania. 

Dotacje na stacje ładowania - Jak ją otrzymać?

Dotacje na stacje ładowania

Pomożemy Ci zdobyć dotacje na stacje ładowania

Liczba stacji ładowania samochodów elektrycznych rośnie w szybkim tempie, ale Polska wciąż jest pod tym względem daleko za większością krajów europejskich. Dlatego budżet programu „Wsparcie infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych i infrastruktury do tankowania wodoru” ustalono do kwoty 870 000 000 zł (193,33 mln EUR) dla bezzwrotnych form dofinansowania. Dofinansowanie do ładowarek samochodowych przyznawane jest w formie dotacji o różnej wysokości

 • Do 50% kosztów kwalifikowanych w przypadku budowy lub modernizacji ogólnodostępnej stacji wodoru.
 • Do 50% kosztów kwalifikowanych w przypadku: budowy ogólnodostępnej stacji ładowania o mocy nie mniejszej niż 150 kW.
 • Do 30% kosztów kwalifikowanych w przypadku: budowy ogólnodostępnej stacji ładowania o mocy nie mniejszej niż 50 kW, ale mniejszej niż 150 kW, przy założeniu, że liczba mieszkańców nie przekracza 100 000.
 • Do 25% kosztów kwalifikowanych w przypadku: budowy stacji ładowania o mocy nie mniejszej niż 22 kW, z wyłączeniem ogólnodostępnych stacji ładowania.

Proces składania wniosków o dofinansowanie może być nie tylko czasochłonny, ale również wyjątkowo trudny. Napisz do nas DUE Consulting jest tu, aby Ci pomóc

Powiedz nam czym się zajmujesz

A my pomożemy Ci otrzymać dotację

Zaufaj ekspertom

z Due Consulting

Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy, pomagamy firmom z różnych branż w znalezieniu odpowiednich programów finansowania oraz przygotowaniu profesjonalnych wniosków, aby maksymalnie wykorzystać dotacje UE na rozwój firmy.

Dla kogo dotacje na stacje ładowania?

Dofinansowanie do ładowarek samochodowych jest dostępne dla różnych firm, niezależnie od ich skali i charakteru działalności. Osoby oraz organizacje uprawnione do składania wniosków to w szczególności jednostki samorządu terytorialnego, przedsiębiorcy, spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe oraz rolnicy indywidualni. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami. Firma DUE Consulting oferuje pełen pakiet usług związanych z pozyskiwaniem dotacji na stacje ładowania.

 

Koszty kwalifikowane zostały dokładnie określone w opisie programu i obejmują różnorodne wydatki, takie jak:

 • Nabycie środków trwałych bezpośrednio związanych z budową lub koszt ich produkcji,
 • Część kapitałowa rat oraz inne opłaty związane z obsługą lub odpowiednim zmniejszeniem kapitału w umowach leasingu finansowego,
 • Koszty związane z dokumentacją techniczną, montażem, pracami budowlanymi i instalacją przyłączy,
 • Nabycie wartości niematerialnych i prawnych lub koszty związane z ich tworzeniem,
 • Wydatki na nadzór inwestycyjny,
 • Koszty pomiarów i odbiorów, 
 • Podatki i opłaty związane z realizacją projektu,
 • Podatek od towarów i usług związanych z realizacją projektu.

Skontaktuj się z nami! Nasz zespół specjalistów pomoże Ci dogłębnie zrozumieć regulamin konkursu oraz przeprowadzi kompleksową analizę koncepcji projektu, aby upewnić się, że rozważana przez Ciebie dotacja to właściwy wybór.

Pełne wsparcie na każdym etapie

01

Analiza pomysłu

Analiza pomysłu i ocena możliwości pozyskania dotacji

02

Koncepcja

Wybór optymalnej dotacji

Opracowanie koncepcji projektu i jej optymalizacja

03

Wniosek i umowa

Przygotowanie dokumentacji

Złożenie wniosku i ocena

Zawarcie umowy o dofinansowanie

Dotacje na rozwój przedsiębiorczości

Zaufaj ekspertom z Due Consulting

Wiele możliwości

Na co można uzyskać dotacje dla przedsiębiorców?

Unia Europejska oferuje szeroki wachlarz programów wsparcia finansowego dla firm, które mogą znacząco przyczynić się do rozwoju gospodarki i promowania innowacji.

Dotacje na rozwój działalności pozwalają na:

Dofinansowanie do ładowarek samochodowych - Dlaczego warto z nami pozyskać dotację?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego warto nam zaufać w kwestii pozyskiwania funduszy unijnych, to mamy dla Ciebie kilka istotnych argumentów:

 • Profesjonalizm: Nasz zespół skupia doświadczonych ekspertów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu dotacji z różnych źródeł, zarówno krajowych, jak i regionalnych.
 • Kompleksowe wsparcie: Oferujemy kompleksowe wsparcie na każdym etapie procesu, począwszy od wyboru odpowiednich dotacji, poprzez przygotowanie kompletnego wniosku wraz z załącznikami, aż po pomoc w negocjowaniu i podpisywaniu umowy o dofinansowanie. Ponadto zajmujemy się również skutecznym rozliczaniem projektów dotacyjnych.
 • Elastyczność: Nasze podejście jest elastyczne i dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Zawsze staramy się znaleźć rozwiązania dopasowane do Twoich celów i możliwości.
 • Skuteczność: Nasza skuteczność potwierdzona jest tysiącami pozytywnie ocenionych projektów oraz milionami pozyskanych dotacji. Możesz polegać na naszym doświadczeniu i wiedzy w dziedzinie pozyskiwania funduszy unijnych.

Skonsultuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

 

Wypełnij formularz

Skontaktujemy się w ciągu 24h

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych, Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), a tym samym zgadzam się z warunkami Polityki Prywatności DUE Consulting *