Zostaw to nam

Dotacje na termomodernizacje budynków

Wykorzystaj szansę

Na rozwój z Due Consulting

Dotacje na termomodernizację budynku pozwalają zwiększyć efektywność przedsiębiorstwa. Można je pozyskać dzięki programowi FENG (kredyt ekologiczny), programowi FEnIKS oraz programom regionalnym. Sprawdź, na czym polegają poszczególne dotacje na termomodernizację dla firm, jakie przedsiębiorstwa mogą się o nie ubiegać oraz na co można przeznaczyć zdobyte środki.

Dotacje na termomodernizację dla firm — skorzystaj z naszego wsparcia

Dotacje na termomodernizację

Dotacje na termomodernizację 2024 - jakie wsparcie możesz otrzymać?

Dotacje na termomodernizację 2024 uwzględnia m.in. program FENG, a dokładniej jego priorytet III – Zazielenienie przedsiębiorstw. W ramach tego programu, można otrzymać kredyt ekologiczny, który przyznawany jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Kredyt ekologiczny przyznawany jest na zwiększenie energooszczędności procesów produkcyjnych w przedsiębiorstwie. W ramach tego przedsięwzięcia można otrzymać kredyt połączony z bezzwrotną dotacją. Kredyt ekologiczny udzielany jest w większości banków komercyjnych w Polsce, w których uzyskuje się promesę, a dopiero potem składa się wniosek o dofinansowanie. Wysokość kredytu ekologicznego zależy od kategorii kosztów kwalifikowalnych, dlatego różne są intensywności dofinansowania.

Dotacje na termomodernizację są również realizowane przez programy regionalne. Energetyka w programach regionalnych realizowana jest w celu Polityki 2 – cel szczegółowy 2.1 (wspieranie efektywności energetycznej i redukcji emisji gazów cieplarnianych)  oraz 2.2 (wspieranie odnawialnych źródeł energii).

Jeśli jesteś zainteresowany dotacją na termomodernizację dla Twojej firmy, Due Consulting pomoże Ci w każdym z tych działań, zarówno kredycie ekologicznym, programie FENiKS oraz programach regionalnych, opracować projekt i przygotować wniosek

Powiedz nam czym się zajmujesz

A my pomożemy Ci otrzymać dotację

Zaufaj ekspertom

z Due Consulting

Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy, pomagamy firmom z różnych branż w znalezieniu odpowiednich programów finansowania oraz przygotowaniu profesjonalnych wniosków, aby maksymalnie wykorzystać dotacje UE na rozwój firmy.

Komu możemy pomóc złożyć wniosek o dotacje na termomodernizację budynków?

Dotacja na termomodernizację jest przeznaczona dla poszczególnej grupy przedsiębiorstw. Nasza oferta skierowana jest do:

 

 • mikro przedsiębiorstw
 • małych przedsiębiorstw
 • średnich przedsiębiorstw
 • small mid-caps
 • mid-caps
 • dużych przedsiębiorstw (te mogą uzyskać dotację na termomodernizację jedynie z programu FEnIKS) 

 

Przedsiębiorstwa chcące uzyskać dotacje na termoizolację budynków, muszą zrealizować audyt energetyczny, potwierdzający, że planowane inwestycje spowodują osiągnięcie efektywności energetycznej na poziomie 30%.

Pełne wsparcie na każdym etapie

01

Analiza pomysłu

Analiza pomysłu i ocena możliwości pozyskania dotacji

02

Koncepcja

Wybór optymalnej dotacji

Opracowanie koncepcji projektu i jej optymalizacja

03

Wniosek i umowa

Przygotowanie dokumentacji

Złożenie wniosku i ocena

Zawarcie umowy o dofinansowanie

Dotacje na rozwój przedsiębiorczości

Zaufaj ekspertom z Due Consulting

Wiele możliwości

Na co można uzyskać dotacje dla przedsiębiorców?

Unia Europejska oferuje szeroki wachlarz programów wsparcia finansowego dla firm, które mogą znacząco przyczynić się do rozwoju gospodarki i promowania innowacji.

Dotacje na rozwój działalności pozwalają na:

Dotacje na termomodernizację 2024 - na co nasza firma pomoże zdobyć środki?

Dotacja na termomodernizację 2024 może być przeznaczona na:

 

 • modernizację energetyczną budynków,
 • podniesienie efektywności energetycznej procesów wytwórczych,
 • modernizację lub wymianę maszyn linii technologicznych na bardziej energooszczędne,
 • zwiększenie efektywności energetycznej systemu obiegu mediów w zakładzie, ciągów transportowych,
 • zwiększenie efektywności energetycznej systemów pomocniczych (w tym np. kotłowni, układów odzysku ciepła z procesów przemysłowych lub oświetlenia),
 • modernizację źródeł energii,
 • instalację urządzeń OZE,
 • instalację urządzeń do produkcji, magazynowania, tankowania lub transportu wodoru, które są zgodne z zakresem art. 6 i 7 rozporządzenia 2021/1058 ERDF/CF.

Skorzystaj z naszej pomocy i zdobądź dotacje na termoizolacje firmy

Zdobądź dotacje na termoizolację firmy z Due Consulting. Skonsultuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji i dowiedzieć się, jak przebiega współpraca. Decydując się na współpracę z nami, masz duże szanse na uzyskanie dofinansowania, a nasz zespół doświadczonych specjalistów będzie wspierał Cię na każdym etapie pozyskania dotacji. Skontaktuj się już dziś.

Wypełnij formularz

Skontaktujemy się w ciągu 24h

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych, Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), a tym samym zgadzam się z warunkami Polityki Prywatności DUE Consulting *