przemysł 4.0

Szybka Ścieżka – Innowacje cyfrowe nabór rusza już 19 października

Po raz ostatni w tym roku rusza nabór wniosków do konkursu Szybka Ścieżka – Innowacje cyfrowe, który prowadzony jest przez NCBiR. Celem projektów jest opracowanie innowacyjnego rozwiązania możliwego do wdrożenia w działalności gospodarczej, którego zakres obejmuje cyberbezpieczeństwo, cyfryzację przemysłu i cyfrowe technologie kreacyjne.

Szybka Ścieżka – Innowacje cyfrowe to konkurs będący element  Programu Operacyjny Inteligentny Rozwój, do którego nabór został ogłoszony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Budżet konkursu to 645 mln zł, który jest przeznaczony na prace związane z rozwojem cyfrowych rozwiązań dedykowanych dla przemysłu. 

Prace prowadzone w ramach projektów zgłoszonych do konkursu powinny obejmować zakresy tematyczne dotyczące cyberbezpieczeństwa, cyfryzacji w przemyśle oraz cyfrowych technologii kreacyjnych. 

Cel: Opracowanie, przetestowanie, a także docelowo wdrożenie konkretnych produktów i technologii w ramach zagadnień obejmujących cyberbezpieczeństwo, cyfryzację w przemyśle oraz cyfrowe technologie kreacyjne. 

Dla kogo:  

  • Przedsiębiorstwa zarówno z obszaru MŚP, jak  i duże; 
  • Konsorcja przedsiębiorstw (tworzone przez maksymalnie trzy podmioty); 
  • Konsorcja naukowo-przemysłowe (tworzone przez maksymalnie trzy podmioty). 

Na co: 

  • Badania przemysłowe;  
  • Eksperymentalne prace rozwojowe (część obowiązkowa); 
  • Prace przedwdrożeniowe. 

Wartość kosztów kwalifikowalnych: od 5 mln zł do 50 mln Euro 

Poziom dofinasowania: do 90% dla przedsiębiorstw i 100% dla jednostek naukowych 

Budżet projektu: 645 mln zł 

Nabór: od 19 października do 4 listopada 2022 roku. 

Nabór wniosków odbywa się tylko systemie informatycznym. 

Po więcej szczegółów związanych z projektem oraz przygotowaniem wniosku zapraszamy do kontaktu bezpośredniego — chętnie pomożemy!  

Wypełnij formularz

Skontaktujemy się w ciągu 24h

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych, Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), a tym samym zgadzam się z warunkami Polityki Prywatności DUE Consulting *