logo unii europejskiej

Dotacje unijne dla firm

Wielu z nas myśli o otwarciu firmy, bądź wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań do tej, którą już założyliśmy. Niestety bardzo często brakuje funduszy, gdyż otwarcie oraz prowadzenie już istniejącej firmy wiąże się, ze sporymi kosztami. 

W takiej sytuacji pomocne mogą okazać się dotacje unijne dla firm. Często budżet, a dokładnie jego brak zamyka nam możliwość rozwoju przedsiębiorstwa. W takich momentach kluczowe dla przyszłości firmy może okazać się sprawdzenie jak uzyskać dotację unijne dla firm oraz z jakich dotacji z UE dla firm możemy aktualnie skorzystać.

Dotacje z UE dla firm

Uzyskanie dotacji unijnych dla firm jest zależne od programu, którego warunki musimy spełnić. Czasami dotacje z UE dla firm przeznaczone są dla całego kraju, zdarza się również, że uzyskanie dotacji unijnych dla firm możliwe jest tylko dla wyszczególnionych województw lub regionów. 

Zdecydowanie łatwiej o dotacje ubiegać się firmą, które posiadają już doświadczenie oraz pozycję rynkową. Dzięki czemu są w stanie potwierdzić swoją stabilizację finansową. Przeznaczona kwota dotacji dla firm, które są już doświadczone, może być wyższa oraz szybsza do osiągnięcia.

Jak uzyskać dotacje unijne dla firm

Zabiegając, o uzyskanie dotacji unijnych dla firm nie należy zapominać o wymogach, które należy spełniać, aby mieć możliwość udziału w programie o dotacje z UE dla firm. Uzyskanie dotacji unijnych dla firm bywa procesem skomplikowanym, czasami długotrwałym, lecz korzystnym w skutkach.

Z pomocą dla przedsiębiorców przychodzą firmy takie jak nasza, w której specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, pomogą w uzyskaniu dotacji unijnych dla firm. Prowadząc proces jak uzyskać dotacje unijne dla firm od początku do końca, aby zakończyć to sukcesem w postaci uzyskania dotacji. 

Na co można przeznaczyć dotacje unijne dla firm

Przedsiębiorcy mogą brać udział w różnorodnych programach, aby mieć możliwość skorzystania z odpowiednich dotacji unijnych dla firm.

Przykłady dotacji z UE dla firm:

  • projekty badawcze, które skupiają się na rozwoju innowacyjnych rozwiązań
  • projekty związane z informatyzacją, skupiają się na rozwoju firmy w Internecie, prowadzenie sklepu internetowego, tworzenie reklam, rozwijanie e-marketingu
  • projekty proekologiczne jest to zastosowanie odnawialnych źródeł energii, wprowadzanie energooszczędnych technologii, jakimi są między innymi panele fotowoltaiczne

Przykłady programów dotacji z UE dla firm

Uzyskanie dotacji unijnych dla firm rozpisane jest w nowej perspektywie na lata 2021-2027.

FENG- Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki

Jednym z programów, który cieszy się popularnością, jest FENG- Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Jest to program skierowany dla całego kraju, jeden z ważniejszych. Mogą z niego skorzystać przedsiębiorcy, którzy poszukują funduszy.

Zadaniem tego programu jest przede wszystkim rozwój badań, usług, wprowadzanie inteligentnych maszyn, oprogramowań. Doskonalenie procesów związanych z przemysłem.

FEnIKS- Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko

Kolejnym popularnym programem jest FEnIKS- Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko. Jest to działanie w kierunku ochrony środowiska, budowa farm wiatrowych, inwestycja w odnawialne źródła energii.

Celem programu jest również obniżenie emisji spalin, tworzenie gospodarki, która jest przyjazna dla otoczenia i środowiska. Rozwijanie transportu szynowego, modernizacja już istniejących linii kolejowych. Program ma na celu również inwestycje w porty morskie, drogi wodne, śródlądowe oraz tworzenie obwodnic miast.

Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej

Następy program, w ramach obecnej perspektywy, skierowany jest dla wyznaczonych województw. Funkcjonuje pod nazwą Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej. Jego zakres obejmuje następujące województwa: lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie, warmińsko- mazurskie, Mazowsze- bez Warszawy i otaczających ją powiatów.

Celem programu jest wzrost konkurencyjności gospodarki Polski Wschodniej, oraz poprawa jakości życia. Jest to program skierowany na rozwój automatyzacji, robotyzacji, inwestycji w infrastrukturę, ścieżki rowerowe, integracją z siecią dróg ekspresowych oraz rozwój szlaków turystycznych.

Pytania i odpowiedzi

Jak uzyskać dotacje unijne dla firm ?

Uzyskanie dotacji unijnych dla firmy następuje po przystąpieniu do odpowiedniego programu oraz spełnieniu jego warunków.

Czy w procesie uzyskania dotacji unijnych dla firm może pomóc nam firma zewnętrzna, która świadczy takie usługi?

Oczywiście, na rynku znajduje się wiele firm, które wspomagają przedsiębiorców w pozyskiwaniu dotacji z UE dla firm. Nasza firma jest jedną z nich. Serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z nami w celu uzyskania pomocy.

Na co można dostać dotacje z UE dla firm w programie FENG? 

W programie FENG można dostać dotację między innymi realizację projektów badawczych, wdrożenie innowacji, rozbudowę infrastruktury, internacjonalizację, szkolenia kadry, inwestycje w zazielenianie przedsiębiorstw. 

Na co można uzyskać dotacje unijne dla firm w programie FEnIKS?

W programie FEnIKS można dostać dotacje unijne na programy ukierunkowane na   wsparcie ochrony zdrowia, poprawę efektywności energetycznej, obniżenia zanieczyszczenia, ochronę zabytków i wsparcie rozwoju instytucji kultury.

powrót do listy aktualności

Wypełnij formularz

Skontaktujemy się w ciągu 24h

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych, Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), a tym samym zgadzam się z warunkami Polityki Prywatności DUE Consulting *