calendar

Do kiedy dotacje z Unii?

Do kiedy dotacje z UE?

Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem dotacji z Unii Europejskiej, musisz sprawdzić, do kiedy złożyć wniosek o dofinansowanie z Unii. Jeśli zrobisz to po czasie, Twój wniosek nie będzie rozpatrzony. Wszystkie projekty mają swoje terminy składania wniosków oraz ich realizacji. Jeśli zadajesz sobie pytanie do kiedy dofinansowania unijne będą dostępne, przeczytaj ten artykuł.

Do kiedy fundusze unijne?

Obecnie realizowane są programy unijne na lata 2021 – 2027.

To właśnie w tym czasie, pula pieniędzy, która została przyznana dla Polskie, tj. 350 mld złotych, zostanie zainwestowana. Każdy z 8 programów ma swoje projekty, które są dostępne w danym czasie. Oprócz tych programów krajowych istnieją również programy regionalne, dla każdego z 16 województw oraz dodatkowo dla Polski Wschodniej (tj. woj.: lubelskie, podlaskie, podkarpackie, świętokrzyskie i warmińsko – mazurskie, a także część Mazowsza z wyłączeniem Warszawy i sąsiednich powiatów).

Jeśli więc, zastanawiasz się do kiedy dofinansowanie z Unii jest na projekt, którym jesteś zainteresowany, to powinieneś wejść na stronę Funduszy Europejskich i znaleźć odpowiedni projekt, a następnie poznać szczegóły.

Do kiedy dotacje unijne – jak to sprawdzić?

Jeśli chcesz sprawdzić, do kiedy dotacje z Unii będą przyznawane na projekt, którym jesteś zainteresowany, postępuj według poniższych kroków:

  1. Wejdź na stronę: https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/
  2. Aby dowiedzieć się, do kiedy dotacje z UE, kliknij zakładkę “Poznaj Fundusze Europejskie 2021 – 2027”.
  3. Następnie, wybierz Program, w który wpisuje się Twój projekt.
  4. Jeśli wybierzesz program krajowy, kliknij link przenoszący do oficjalnej strony danego Programu. Jeżeli natomiast, jesteś zainteresowany Programami Regionalnymi, kliknij zakładkę „Regiony” oraz wybierz odpowiednie województwo.
  5. Na stronie Programu Krajowego wybierz zakładkę „Nabory wniosków”, a następnie „Harmonogram naboru wniosków”.
  6. Pojawia się strona, na której możesz pobrać harmonogram w formacie XLSX na swoje urządzenie.

Z pobranego pliku można dowiedzieć się bardzo wielu informacji o projektach. Oprócz tego, jaka jest data początkowa projektu oraz do kiedy dotacje unijne będą przyznawane na dane inwestycje, można dowiedzieć się, jacy wnioskodawcy mogą składać wniosek o dotację, jakie są typy projektów, jakie mogą otrzymać dofinansowanie, jaka jest kwota dofinansowania, jaki obszar geograficzny obejmuje projekt, jaka instytucja przyjmuje wnioski o dofinansowanie, informacja, czy sposób wyboru projektów jest konkurencyjny, czy niekonkurencyjny, jaki jest cel polityki oraz dodatkowe informacje.

Do kiedy dofinansowania unijne — podsumowanie

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, do kiedy dotacje z Unii będą realizowane. Fundusze Europejskie są przyznane na lata 2021 – 2027, jednak każdy projekt ma swój oddzielny termin w tym czasie. Jeśli więc jesteś zainteresowany pozyskaniem dotacji z Unii Europejskiej, musisz stale śledzić aktualne ogłoszenia na stronach internetowych odpowiednich instytucji, aby być na bieżąco aktualnie trwającymi naborami.

Pytania i odpowiedzi

Ile dni przed rozpoczęciem naboru wniosków, zostaje opublikowane ogłoszenie o naborze?

Nie ma jednego stałego terminu, kiedy ogłoszenie powinno być opublikowane, jednak bardzo często zakładane jest, że ogłoszenie nie powinno być opublikowane później, niż ok. 10 dni przed planowaną datą rozpoczęcia naboru.

Do kiedy fundusze unijne zostaną wpłacone na konto po przyznaniu dofinansowania?

Termin wpłaty funduszy unijnych na konto różni się w zależności od projektu. Terminy wypłat mogą być określane w umowie. Aby dowiedzieć się, do kiedy fundusze unijne zostaną wpłacone na konto, należy skontaktować się z instytucją zarządzającą programem.

powrót do listy aktualności

Wypełnij formularz

Skontaktujemy się w ciągu 24h

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych, Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), a tym samym zgadzam się z warunkami Polityki Prywatności DUE Consulting *