dotacje unijne

Firmy pozyskujące dotacje unijne

Fundusze unijne, które pochodzą z puli środków unijnych, bardzo często są szansą dla przedsiębiorców. Dzięki nim zyskują dodatkowe wsparcie finansowe. Pozyskanie funduszy, nie jest jednak całkowicie proste, należy przejść przez szereg procesów, aby uzyskać dotację. Jeżeli właśnie zmagasz się z wnioskiem na dotację, z pomocą przychodzą doświadczone firmy zajmujące się pozyskiwaniem funduszy unijnych. Firmy pomagają w pisaniu wniosków, oraz służą wsparciem w całym procesie o przyznanie dodatkowych środków pieniężnych.

Firmy zajmujące się pozyskiwaniem funduszy unijnych

Na rynku istnieje coraz więcej firm, które pozyskują fundusze europejskie. Jeżeli potrzebujesz dodatkowych środków, na rozwój swojej działalności, nie zwlekaj i skorzystaj z ich usług. Najbardziej polecane firmy piszące wnioski o dotacje unijne, to te, które posiadają już doświadczenie. Jedną z kompetentnych firm, jest Due Consulting, która świadczy  Usługi związane z pozyskaniem dotacji. Proces pomocy, powinien zacząć się od przeanalizowania potrzeb klienta, ponieważ każdy wniosek powinien być traktowany indywidualnie. Należy poznać proces inwestycji, plan, obszar badawczy, oraz założenia i cel beneficjenta. Poprzez uzyskanie powyższych danych, firmy, są w stanie na ich podstawie sprawdzić zarys możliwego finansowania.

Procedury pozyskiwania funduszy unijnych

Procedura pozyskiwania wniosku wiąże się z wieloma zadaniami. Rozpoczyna się od złożenia wniosku, który musi zawierać wymagane załączniki. Zazwyczaj są to: biznes plan, projekt razem z harmonogramem oraz kosztorys. Oczywiście, wszystko zależne jest od rodzaju  programu dotacji, z których chcemy  oraz możemy skorzystać. Po oddaniu wniosku, na decyzję, możemy oczekiwać aż do 3 miesięcy. Następuje wówczas ocena wniosku, weryfikacja wymogów i założeń programu, z którego korzystamy. Następnym punktem jest kontrola dokumentacji i końcowa ocena merytoryczna. Pozyskiwanie funduszy połączone jest w wieloma procesami, więc warto rozważyć pomoc specjalistów.

Na co można pozyskać środki unijne?

Firmy pozyskujące fundusze unijne, dają szanse na zdobycie środków finansowych. Najczęściej pomoc występuje w formie dotacji. Najbardziej popularne są dofinansowania na rozwój firmy. Jest to duża pomoc, zarówno dla małych, jak i średnich przedsiębiorstw. Istnieją również programy dedykowane na start, czyli tak zwane startupy. Środki występują pod postacią różnych programów regionalnych oraz krajowych. Celem projektów, najczęściej jest wprowadzanie innowacyjności, które pomagają wprowadzić lub ulepszyć oferowane produkty, lub usługi.

Na co można przeznaczyć pozyskane fundusze:

  • Zakup środków trwałych
  • Zakup licencji, oprogramowań, które pomogą w zarządzaniu przedsiębiorstwem
  • Szkolenia, zapewniając rozwój pracownikom 
  • Budowę, rozbudowę lub remont obiektów
  • Rozwój marketingu firmy
  • Wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań

Oczywiście, to na co możemy pozyskać dotacje, związane jest z wieloma aspektami. Musi być zgodne z projektem programu, w którym bierzemy udział. Powinny zostać spełnione warunki oraz wyznaczony cel.

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy, które pozyskują dotacje unijne?

Jeżeli właśnie stoisz przed wyborem firmy, która pomoże Ci pozyskać dotacje unijne, nie czekaj i już dziś skontaktuj się z Due Consulitng. Polecamy zapoznać się z zakładką Usługi. Nasi doradcy od lat zajmują się przygotowaniem projektów. Pomoc profesjonalistów zwiększa szansę na przyznanie dodatkowych środków. Przy wyborze doradcy powinniśmy również sprawdzić opinie oraz rekomendacje innych klientów. Mamy wtedy pewność, że trafimy do dobrych specjalistów.

Poniżej przedstawiamy listę argumentów, dzięki którym masz pewność, że korzystasz z usług najlepszej firmy.

Nasze działania są:

  • Profesjonalne- posiadamy już doświadczenie w przygotowaniu wniosków z różnych programów, oraz rozliczaniu dotacji. Służymy również pomocą z obsługi prawnej. Bierzemy udział w szkoleniach, aby cały czas się rozwijać i podnosić kompetencje. Dzięki powyższym działaniom potrafimy sprostać najbardziej wymagającym klientom.
  • Kompletne- pomagamy w wyborze odpowiedniego programu, analizując potrzeby klienta. Przygotowujemy wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami. Zapewniamy wsparcie na wszystkich etapach pozyskania dofinansowania. Po przyznaniu funduszy pomagamy również przy ich rozliczeniu
  • Przynoszące rezultaty- mamy dużą grupę klientów, którzy skorzystali z usług naszej firmy, otrzymując spore kwoty dotacji. Uzyskujemy od nich rekomendacje.

Pozyskiwanie funduszy to nasza domena. W obecnej perspektywie na lata 2021-2027 istnieje wiele możliwości ich pozyskania. Niezależnie z jakiej jesteś branży, pomożemy wybrać program odpowiedni dla Ciebie. Dzięki naszemu wsparciu sfinansujesz swoje wydatki. Bezzwrotne dotacje to szansa na rozwój Twojego biznesu.

Nie czekaj, skontaktuj się z nami Kontakt !

Pytania i odpowiedzi

W jaki sposób pomagają firmy zajmujące się dotacjami unijnymi?

Firmy, które pozyskują fundusze unijne, pomagają najpierw w znalezieniu odpowiedniego programu, następnie w napisaniu wniosku o dotację a na samym końcu, również służą pomocą w jej rozliczeniu.

Dlaczego warto skorzystać z firmy, która zajmuje się pozyskaniem funduszy unijnych?

Z takich usług warto skorzystać, ponieważ firmy zewnętrzne mają już swoje doświadczenie, dzięki czemu zwiększamy szansę na pozyskanie dofinansowania.

Gdzie szukać dostępnych dotacji?

Aktualne dotacje najlepiej sprawdzać na stronie Portalu Funduszy Europejskich. Jest to sprawdzone źródło informacji.

powrót do listy aktualności

Wypełnij formularz

Skontaktujemy się w ciągu 24h

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych, Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), a tym samym zgadzam się z warunkami Polityki Prywatności DUE Consulting *